Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Poprawa stanu mostu kolejowo – drogowego na linii kolejowej nr 208 w km 110,501 w Grudziądzu etap III w ramach projektu ujętego w KPK pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej IZ Bydgoszcz”

LOKALIZACJA:
Grudziądź
Wartość:
40 mln
CZAS REALIZACJI:
9 miesięcy

W ramach zadania pn. „Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Poprawa stanu mostu kolejowo – drogowego na linii kolejowej nr 208 w km 110,501 w Grudziądzu etap III w ramach projektu ujętego w KPK pn. „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej IZ Bydgoszcz” realizowanego dla PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontujemy most drogowo-kolejowy przez Wisłę w Grudziądzu. Most ten jest jednym z najdłuższych mostów w Polsce!

Głównym zakresem zadania jest odnowienie powłoki antykorozyjnej elementów konstrukcji stalowej. Wymieniona zostanie również nawierzchnia kolejowa na moście oraz dojazdach, zabudowane nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Wykonane prace nie tylko poprawią estetykę mostu ale również pozwolą na szybszy ruch pociągów.