Aktualności

Wybudujemy tunel w Sulejówku

Intop Warszawa Sp. z. o .o  zawarła umowę na budowę tunelu w al. Piłsudskiego w Sulejówku – nowy tunel zastąpi dotychczasowy, jeden z najczęściej uczęszczanych, przejazd kolejowy w Polsce. Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło 14 czerwca 2022 roku.  Współinwestorami w/w Inwestycji są samorządy: województwo mazowieckie, miasto Sulejówek oraz zarządca infrastruktury kolejowej PKP PLK S. A. Przedmiotowa Inwestycja jest jedną z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Sulejówka oraz okolic – dotychczasowy przejazd kolejowy generował ogromne korki w ruchu drogowym.

W ramach prowadzonych prac na miejscu funkcjonującego dotychczas kolizyjnego przejazdu kolejowego powstanie tunel o długości 90 metrów wraz z całą towarzyszącą infrastrukturą drogową m.in. chodniki, ścieżki rowerowe oraz windy. W planach jest również przebudowa torowiska oraz skrzyżowań i dróg wraz z dojazdami do posesji, a także stworzenie nowych ciągów pieszo-rowerowych. Konieczna będzie również przebudowa sieci energetycznej, wodociągowej i gazowej.

Wartość realizowanych prac będzie wynosiła nieco ponad 76 mln złotych, a według podpisanej umowy na realizację inwestycji Intop Warszawa Sp. z o. o będzie miała 14 miesięcy.