Aktualności

Budowa drugiego toru WKD ruszyła

Dziś rano tj. 23 maja 2022 roku oficjalnie rozpoczęto budowę drugiego toru Warszawskiej Kolei Dojazdowej z Grodziska Mazowieckiego do Podkowy Leśnej.

Na uroczystościach wbicia pierwszego symbolicznego gwoździa pojawiło się wielu przedstawicieli województwa, lokalnych samorządów, a także oczywiście zarządu WKD oraz przedstawicieli wykonawcy Intop Warszawa Sp. z o.o. Wśród uczestników byli m.in. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski, prezes zarządu WKD Michał Panfil oraz prezes Intop Warszawa Sp. z o.o. Edward Głaz .

Prezes spółki WKD Michał Panfil podkreślił, że budowa drugiego toru to tylko nazwa, bo tak naprawdę, to m.in. budowa nawierzchni, urządzeń elektroenergetycznych, nowej sieci trakcyjnej, nowych przystanków, przebudowa dwóch stacji w Grodzisku i Podkowie Leśnej.

Prezes Intop Warszawa Edward Głaz zapewnił: – Umówiliśmy się, że z końcem 2023 r. inwestycja zostanie oddana i zrobimy wszystko, aby tak się stało. Dziś rozpoczynamy budowę i symbolicznie i chcemy ją też rozpocząć już dziś fizycznie, bo czasu jest niewiele. Ten nowy tor chcemy oddać do użytku już w pierwszym kwartale przyszłego roku, a potem bierzemy się za prace przy istniejącym torze. Prosimy podróżnych o wyrozumiałość, będziemy się starać, aby utrudnienia były jak najmniejsze.

Bierzemy się więc do pracy!