Aktualności

RSS

RSS

Rozbudujemy przejście podziemne na stacji Jaworzyna Śląska

18.11.2018

Dostęp do peronów na stacji Jaworzyna Śląska będzie z obu stron miasta dzięki przedłużeniu przejścia podziemnego pod torami. Zmodernizowany zostanie ostatni z trzech peronów stacji.

 

Umowa na „Rozbudowę przejścia pod torami wraz z przebudową peronu nr 2 w stacji Jaworzyna Śląska” w ramach projektu: „Prace na linii kolejowej nr 274 Wrocław-Zgorzelec na odcinku Wrocław-Jelenia Góra oraz przyległych łącznicach” opiewa na kwotę 24,5 mln zł netto a wykonawca ich jest Intop Warszawa Sp. z o.o. Roboty mają zakończyć się do końca tego roku.

 

Wydłużymy przejście pod torami i przebudujemy peron nr 2. Zapewni to dostęp do peronów nie tylko od strony budynku dworcowego, ale także z drugiej strony miasta, od ul. Powstańców. Przejście będzie bezpieczną, dogodną trasą dla mieszkańców Jaworzyny Śl., łączącą dzielnice po obu stronach linii kolejowej. Dzięki wykonanej przez nas windzie zostanie ułatwiony dostęp dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się  i podróżnych z cięższym bagażem. Peron zostanie również wyposażony w nowe oświetlenie oraz ławki i gabloty informacyjne. Będzie nowa, wyższa nawierzchnia, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Gruntownej renowacji zostanie poddana wiata peronowa. Na stacji przebudowane zostaną tory przy peronie nr 2. Nowe urządzenia pozwolą na sprawny przejazd coraz większej liczby pociągów pasażerskich i towarowych.