Aktualności

RSS

RSS

Przebieg prac na linii Lublin – Stalowa Wola

01.02.2018

Rozpoczęcie prac na linii 68 na odcinku Lublin – Stalowa Wola nastąpiło w lipcu 2017 roku. Efektem prowadzonych prac będą krótsze podróże i komfortowe przystanki oraz dwa nowe przystanki w Zaklikowie i Charzewicach. Skróci się czas przejazdu – pociągi pasażerskie będą jeździły z prędkością 120 km/h. Inwestycja zakończy się w 2019 roku.

Prace na odcinku Lublin – Lublin Zemborzyce linii nr 68 Lublin – Przeworsk są na ukończeniu. Przebudowano m.in. ponad 5 km torów, wymieniono ponad 11 000 podkładów i zamontowano rozjazdy. Trwają roboty przy modernizacji toru. Zakończenie tego etapu planowane jest w kwietniu.

Trwa przebudowa stacji Stalowa Wola Rozwadów. Nowy peron został oddany do użytku. Dzięki jego przebudowie jak i nowym wiatom i ławkom pasażerowie będą mieli większy komfort podróżowania. Zwiększy się również dostępność dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Do wykonania pozostała przebudowa przejazdów, drugiego peronu, instalacja urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz budowa sieci trakcyjnej. Przygotowane są już cztery nowe tory oraz 7 rozjazdów, które zapewniają sprawną obsługę pociągów. Planowane zakończenie robót na stacji Stalowa Wola Rozwadów planowane jest na jesień 2018 r.

Kolejny etap inwestycji to przebudowa odcinaka Lublin Zemborzyce – Kraśnik. W marcu rozpocznie się modernizacja torów i peronów na przystankach: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś, Pułankowice. W ramach elektryfikacji montowane będą słupy i sieć trakcyjna.

Prace między Kraśnikiem a Lublinem Zemborzycami potrwają do końca sierpnia. We wrześniu roboty przeniosą się na odcinek Kraśnik – Zaklików.

W ramach elektryfikacji linii powstanie 6 nowych obiektów zasilania sieci trakcyjnej: w Lublinie, Lublinie Zemborzycach, Niedrzwicy, Pułankowicach, Polichnie i Zaklikowie. Budowa sieci trakcyjnej rozpocznie się 2019 roku i będzie ostatnim etapem modernizacji.

Organizacja prac spowoduje uruchomienie komunikacji zastępczej. Od 1 marca pociągi Przewozów Regionalnych na trasie Lublin – Szastarka – Lublin będą kursowały między stacjami Lublin – Lublin Zemborzyce. Na odcinku od Zemborzyc do Szastarki będą kursowały autobusy. Zostanie również uruchomiona komunikacja autobusowa na trasie od Lublina do Rzeszowa.