Aktualności

RSS

RSS

Budowa drogi S3 Troszyn – Świnoujście, odcinek 2 - Dargobądz (z węzłem) – Troszyn

27.08.2020

W dniu 28 sierpnia 2020 roku jako Partner konsorcjum w składzie: Polbud - Pomorze Sp. z o.o. (Lider), Intop Warszawa Sp. z o.o., Intop Skarbimierzyce Sp. z o.o., PRD Nowogard S.A. podpisaliśmy umowę z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na „Budowę drogi S3 Troszyn – Świnoujście, odcinek 2 - Dargobądz (z węzłem) – Troszyn”

Droga ekspresowa S3 przebiega wzdłuż zachodniej granicy Polski i połączy Świnoujście (terminal promów morskich) z granicą z Republiką Czeską w Lubawce. Odcinek S3 Świnoujście - Troszyn, składa się z dwóch odcinków realizacyjnych: Świnoujście - Dargobądz o długości 17 kilometrów i Dargobądz - Troszyn o długości 16 kilometrów. Odcinek Dargobądz - Troszyn jest kontynuacją wcześniejszego odcinka Świnoujście - Dargobądz. Rozpoczyna się od węzła Dargobądz, który wchodzi w zakres realizacyjny tego odcinka. Odcinek kończy się na włączeniu w obwodnicę Troszyna, Parłówka i Ostromic obejmując przebudowę początkowego (jednojezdniowego) fragmentu tej obwodnicy. 

Droga S3 na odcinku Świnoujście - Troszyn będzie miała dwie jezdnie: po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Dostępność do drogi będzie jedynie w węzłach drogowych z czego trzy powstaną na odcinku Dargobądz – Troszyn. Ruch lokalny będzie się odbywać za pomocą dróg zbiorczych oraz bezkolizyjnych przejazdów drogowych.

Na etap projektowania i uzyskiwania decyzji administracyjnych przewidziano 17 miesięcy od daty podpisania umowy. Roboty budowlane potrwają 19 miesięcy. Budowa planowo powinna się zakończyć w drugim kwartale 2024 roku. Wartość inwestycji to 679,3 mln zł.